Aktualności

UWAGA BURZE!

2024-07-04 08:45:00

W związku z rozpoczęciem sezonu burzowego prosimy Naszych Abonentów o odłączenie przed burzą z zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych w tym sprzętu do odbioru Internetu, telewizji i telefonu. Dotyczy to zarówno komputerów, routerów, dekoderów, telefonów jak i sprzętu RTV. Należy mieć na uwadze odłączenie kabli zasilających, internetowych, telekomunikacyjnych, antenowych itp. Pozostawiając urządzenia podpięte w czasie burzy, do którejkolwiek z tych sieci narażają Państwo urządzenia elektroniczne na możliwość ich uszkodzenia przez wyładowania atmosferyczne.
Dodatkową ochronę mogą stanowić różnego rodzaju ograniczniki przepięć, listwy przeciwprzepięciowe itp., ale nie dają one 100% gwarancji zabezpieczenia posiadanego sprzętu.
Przypominamy, że uszkodzenia zasilaczy oraz w/w urządzeń będące skutkiem wyładowań i przepięć energetycznych nie podlegają gwarancji, a wymiana ich jest w pełni odpłatna. Stosując się do zaleceń unikamy dodatkowych kosztów jak i niepotrzebnych przerw w dostępie do usług telekomunikacyjnych.