O Spółdzielni

32 LATA DZIAŁALNOŚCI
SPÓŁDZIELNI TELEKOMUNIKACYJNE "WIST" W ŁĄCE

Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST” w Łące rozpoczęła świadczenie usług telekomunikacyjnych w 1991 roku jako jeden z pierwszych niezależnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.

W początkowym okresie swojej działalności Spółdzielnia obsługiwała około 600 abonentów z terenu dwóch gmin: Trzebownisko i Krasne.

Obecnie, dzięki dynamicznemu rozwojowi jesteśmy operatorem telekomunikacyjnym który dociera ze swą ofertą do kilkunastu tysięcy odbiorców, zarówno indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych, znajdujących się na obszarze powiatu rzeszowskiego w miejscowościach:

 • Jasionka, Łąka, Łukawiec, Nowa Wieś, Stobierna, Tajęcina, Terliczka, Trzebownisko, Wólka Podleśna, Zaczernie z terenu gminy Trzebownisko,
 • Górno, Markowizna, Nienadówka, Trzeboś, Trzebuska, Kąty Trzebuskie, Turza, Wólka Niedźwiedzka, Wólka Sokołowska i miasta Sokołów Małopolski z terenu gminy Sokołów Małopolski,
 • Wysoka Głogowska i Głogów Małopolski (częściowo) z terenu gminy Głogów Małopolski,
 • Krasne, Malawa, Palikówka, Strażów z terenu gminy Krasne,
 • Łowisko, Kamień, Nowy Kamień z terenu gminy Kamień,
 • Rakszawa (częściowo) z terenu gminy Rakszawa

oraz na obszarze powiatu łańcuckiego w miejscowościach:

 • Dąbrówki, Czarna, Krzemienica, Medynia Głogowska, Medynia Łańcucka, Pogwizdów, Wola Mała i Zalesie z terenu gminy Czarna,
 • Białobrzegi, Budy Łańcuckie, Dębina, Korniktów Południowy, Korniaktów Północny i Wola Dalsza z terenu gminy Białobrzegi,
 • Kraczkowa (częściowo) z terenu gminy Łańcut,
 • Smolarzyny z terenu gminy Żołynia

i na obszarze powiatu leżajskiego w miejscowości Wola Zarczycka z terenu gminy Nowa Sarzyna,

a także miasta Łańcuta ul. Kraszewskiego i miasta Rzeszowa: ul. Potockiego, ul. Rubinowa, ul. Spichlerzowa, ul. Załęska i ul. Lubelska (częściowo).

Celem Spółdzielni Telekomunikacyjnej „WIST” w Łące jest udostępnianie wszystkich usług telekomunikacyjnych bazujących na najnowocześniejszych technologiach.

Obecnie oferowane przez Spółdzielnię usługi to:

 • Telewizja  Cyfrowa

Dzięki tej usłudze jest możliwe oglądanie programów w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. W ofercie znajduje się pięć pakietów. Spółdzielnia udostępnia swoim Klientom nowoczesną platformę multimedialną dzięki której każdy korzystający z usługi Telewizji Cyfrowej WIST TV odczuwa pełną swobodę w tym co, kiedy i w jaki sposób ogląda. Różnicą pomiędzy tradycyjną telewizją a naszą Telewizją Cyfrową WIST TV jest szereg dodatkowych usług opartych na cyfrowej transmisji danych zwiększających komfort oglądania telewizji oraz nowe możliwości dostępu do materiałów filmowych i programów telewizyjnych. Oprócz bogatej oferty kanałów telewizyjnych w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku, dodatkowo oferujemy nowe funkcje telewizyjne, które w łatwy i wygodny sposób można wykorzystać na odbiorniku telewizyjnym m.in. zatrzymywanie i przewijanie oglądanego programu w dowolnym momencie, nagrywanie wybranych programów telewizyjnych niezależnie od aktualnie oglądanego programu, przewodnik po programach, blokadę rodzicielską.

 • Internet światłowodowy w technologii FTTH
 • Internet szerokopasmowy w technologii ADSL2+

Technologie te dają szerokie możliwości i bardzo duże prędkości przepływu informacji. Na bazie tych łączy świadczyć możemy bardzo szeroką gamę usług od tradycyjnej telefonii głosowej poprzez transmisje danych o różnej skali przepustowości aż do przesyłania obrazów TV o bardzo dobrej jakości.

 • ISDN - usługa sieci cyfrowej

Jest to technologia sieci telekomunikacyjnych mająca na celu wykorzystanie infrastruktury telekomunikacyjnej do bezpośredniego udostępnienia usług cyfrowych użytkownikom końcowym (bez pośrednictwa urządzeń analogowych).

 • telefonia komórkowa
 • telefonia stacjonarna bazująca na technologii cyfrowej
 • świadczenia dodatkowe polegające na: dostarczaniu na życzenie abonenta szczegółowego wykazu usług telekomunikacyjnych zrealizowanych z jego stacji telefonicznej, sprawdzeniu aktualnego bilingu swoich połączeń przez Internet, udzielaniu informacji o numerach abonentów własnej sieci telekomunikacyjnej.

W ramach abonamentu telefonicznego członkowie Spółdzielni otrzymują bezpłatnie wszystkie połączenia lokalne w sieci WIST i połączenia do telefonii mobilnej WISTMobile oraz 60 minut połączeń na krajowe numery stacjonarne i komórkowe, a także usługi dodatkowe realizowane na centralach cyfrowych m.in. natychmiastowe przekierowanie wywołań, przekierowanie wywołań przy zajętości lub przy nieobecności, prezentacja numeru przychodzącego CLIP, poczta głosowa.

Usługi świadczone przez Spółdzielnię są na bardzo wysokim poziomie. Jest to możliwe dzięki temu, że cały czas inwestuje w innowacyjne technologie.

Spółdzielnia jako pierwszy operator świadczący usługi telekomunikacyjne na terenie województwa podkarpackiego doprowadza przyłącze światłowodowe do domów Klientów.